2 / čt / 19:00   kjógeny - tradiční japonské frašky/samurajské komedie - lahodný jed (busu) - velké prádlo (susugigawa) - papouškování (kučiamane)

v repertoáru má malé divadlo kjógenu nyní patnáct her, které jsou přeložené z originálu do češtiny. hrají se v původním provedení s původními kostýmy. "není to proto, abychom udrželi japonskou tradici, ale protože jsme praxí zjistili, že ten původní systém je tak unikátní a tak efektivní, že nemá smysl ho upravovat," uvedl hýbl.
kjógen jako žánr vznikl v japonsku před 600 lety a komedie se postupem času proměňovaly a přizpůsobovaly publiku tak, že jsou i dnes srozumitelné divákům včetně cizinců, uvedl hýbl.
každé představení trvá zpravidla 20 minut až půl hodiny a vystupují v něm většinou dva až čtyři herci.
her existuje asi 200, přičemž ke každé z nich je přesně daný popis pohybů, scény, choreografie. herec tak přesně ví, co má dělat, kdy to má dělat, a může se tak podle hýbla zcela soustředit na náladu v obecenstvu, pracovat s načasováním a nechat se divákem dirigovat.

více informací na http://www.kjogen.cz/

cena vstupenek 180,- / 120,-

soubor mdk vznikl z podnětu českého dramatika, režiséra a mima huberta krejčího, japanisty ondřeje hýbla a předního představitele kjótské tradiční školy ókura mistra šigejamy šimeho (mimo jiné ředitele herecké asociace her nó a kjógen, laureáta cen „za kulturní přínos prefektuře kjóto“ a „za podíl na uchování tradiční kultury města kjóto“).
mdk se věnuje převážně studiu, realizaci a uvádění japonských frašek kjógen v českém jazyce. svým způsobem jde o světové unikum. jedná se o dlouholetý projekt vzájemné kulturní spolupráce mezi českými a japonskými divadelníky, podporovaný pravidelně pořádanými dílnami, v rámci nichž je vždy pod vedením japonského mistra nastudována nová hra v češtině. mdk je ojedinělým divadelním seskupením působícím za hranicemi japonska, které se systematicky věnuje pěstování tohoto tradičního uměleckého žánru.
malému divadlu kjógenu byla instituem divadla nó a kjógen při universitě hosei v lednu 2016 udělena cena za mimořádné výsledky v oblasti popularizace a výzkumu komedie kjógen. tokijská universita hosei a tamější institut the nogami memorial noh theatre research institute (http://nohken.ws.hosei.ac.jp/index_en.html) jsou naprostou špičkou v tomto oboru a mdk je první mimojaponský laureát této ceny za 26 let její historie.
uvádí malé divadlo kjógenu  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

10 / pá / 19:00   tribal prague!

8. ročník festivalu tribal prague! tak jako každý rok, i letos se uskuteční již osmý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na styly american tribal style, tribal fusion a gothic.
v průběhu obou večerů se představí talentované tanečnice z mnoha evropských zemí. hlavními hosty letošního ročníku jsou mat jacob, maria fomina.
fotogafie z předchozích ročníků naleznete na facebooku na fan page tribal prague.
více na www.tribalprague.com
cena vstupenky na jeden večer je 350,- , zvýhodněné vstupné na oba večery 600,- kč
uvádí international tribal dance festival, kateřina havelková a martina viewegová  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

11 / so / 19:00   tribal prague!

8. ročník festivalu tribal prague! tak jako každý rok, i letos se uskuteční již osmý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na styly american tribal style, tribal fusion a gothic.
v průběhu obou večerů se představí talentované tanečnice z mnoha evropských zemí. hlavními hosty letošního ročníku jsou mat jacob, maria fomina.
fotogafie z předchozích ročníků naleznete na facebooku na fan page tribal prague.
více na www.tribalprague.com
cena vstupenky na jeden večer je 350,- , zvýhodněné vstupné na oba večery 600,- kč
uvádí international tribal dance festival, kateřina havelková a martina viewegová  ( pokladna otevřena od 18.00 do 19.00h

15 / st / 19:30   m.k. show - talkshow martina krause - hosté: petr koukal/badmintonista a refew/rapper

charitativní talkshow, která má za úkol nejen pobavit diváky, ale také přispívat lidem, nadacím či sdružením. součástí m.k. show je projekt plňme přání, se kterým se pokoušíme poskytnout pocit štěstí a radosti, v podobě reálného zážitku těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci. show moderuje martin kraus.
18.1.2017 - hosté: petr koukal (badmintonista) a REFEW (rapper).
15.2.2017 - hosté: lejla abbasová (moderátorka) a richard nedvěd (komik a kouzelník)
15.3.2017 - hosté: petra černocká (zpěvačka a herečka) a david deyl (zpěvák)uvádí m.k. show  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

19 / ne / 15:00   pohádky do kapsy - luděk horký

kapesní atlas pohádek pro nejmladší divadelní fanoušky - interaktivní hudební procházka do světa fantazie a výmyslů. ... "nikdo neumí lépe vyprávět pohádky, než babička. zvlášť, když má toho nejlepšího pomocníka - kašpárka, díky kterému se žádné dítě v pohádkách neztratí. kterou pohádku ale babička z kapsy vytáhne tentokrát?"

perníková chaloupka
karkulka
princezna na hrášku
budulínek

režie: jan Julínek
scénografie: lea koncerová
hrají: jan julínek, aneta bačíková, lucie ivanovová j.h., ondřej lechnýř j.h., , jana mudráková, michaela vrbová, tomáš zbranek
více na www.semtamfor.cz

pro děti od tří let

cena 99,- kč
uvádí divadlo SemTamFór  ( pokladna otevřena od 14.00 do 15.00h

19 / ne / 19:30   piesňodary - jano svetlan majerčík

koncert slovenského písničkáře. jano svetlan majerčík je slovenský rodofolkový písničkář, který pochází z rázovité podtatranské vesničky východná. narodil se v rodině proslulých tanečníků, solistů souborů lúčnice a sľuku. v jeho tvorbě je cítit silný vztah k rodu, lidskosti, přírodě a k matce zemi. jeho písně jsou prodchnuté vírou v dobro a lepší svět. více informací na www.peterbartal.cz a www.janomajercik.sk

cena 290,- kč
uvádí www.peterbartal.cz  ( pokladna otevřena od 18.15 do 19.30h

23 / čt / 19:00   habaďůra - m. cooney

zdá se vám, že dáváte státu ze své výplaty příliš? ukážeme vám, kde velká část těchto peněz končí ... přijďte se podívat a možná i inspirovat výbornou komedií m. cooneyho, ale mějte na paměti, že když se i vy rozhodnete hrát habaďůru na sociální úřad, může se vám velice snadno stát, že budete mít z ničeho nic plný barák neexistujících, různě postižených nájemníků a pracovnic z kontrolního oddělení ..
uvádí divadlo bez dozoru  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

25 / so / 18:30   orientální tanečnicí v každém věku - V. ročník

taneční přehlídka orientálního tance, kterou taneční studio zahra. účinkují tanečnice zahra se svými studentkami a také hosté - bellynda, kaya, vendulka pánková, simona čepeláková a taneční skupina bellybalet, cekirdek a širín dance. k vidění bude klasický orientální tanec, folklór, moderní orient a také perský tanec. speciálním hostem bude barbora dastychová, která se svou skupinou zatančí historické tance.
vstupné: 80,- Kč.
uvádí taneční studio zahra  ( pokladna otevřena od 17.30 do 18.30h

28 / út / 19:30   jsem žena - václav púčik, lucie brychtová

[rezervuj vstupenky]
inscenace jsem žena je v evropském kontextu unikátní projekt. představuje autentický příběh herečky lucie brychtové, která se narodila jako muž.
lucie absolvovala muzikálové herectví na jamu v brně ještě jako petr. v mužském těle se z ní vyloupl sólista muzikálového herectví. v polovině úspěšné kariéry luciina duše rozhodla, že odmítá nadále vystupovat v cizím těle a chce se stát i celkově tím, čím byla od prvního dechu. ženou. život transsexuálního jedince není ani v jednadvacátém století v žádném ohledu snadný. lucie však přišla s kůží na trh, aby většinové veřejnosti pomohla nahlédnout do životního osudu, o němž většina z ní nemusí a také celý život nijak neuvažuje. inscenace je především zábavou s řadou velmi humorných momentů z osobního i profesního života herečky brychtové. je stejně tragikomická, jako bývá život člověka, jenž nemá na růžích ustláno.
hrají: lucie brychtová, heidi šinková, miroslav málek, adam kerďo
režie: václav púčik
cena vstupenek je 300,- kč - bez slev
představení vzniklo z československé spolupráce lucie brychtové a václava púčika a bylo poprvé uvedeno v bratislavském klubu red cat cabaret lucie siposové.
www.facebook.com/jsem.zena.hra
uvádí divadlo na prádle  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

29 / st / 19:30   improvizační show divadla bafni

základem divadelního představení je čistá improvizace. herci improvizují krátké scénky na témata od diváků. nic nemají připraveno dopředu. neexistuje žádný scénář, žádné předepsané role. vše vzniká přímo na jevišti před očima diváků, kteří průběh představení ovlivňují. záleží tedy pouze na divácích a hercích, jak se večer vyvine. vše doprovází živá klavírní improvizace.

domovskou scénou improvizačního divadla bafni je kabinet múz v brně. více informací naleznete na www.bafni.cz nebo www.facebook.com/bafni

informace k prodeji vstupenek:

eElektronicky přes Go OUT: https://goout.net/cs/listky/bafni-improshow/qpab/.
cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/senioři
fyzicky v předprodeji na pokladně divadla Na Prádle v době, kdy je pokladna otevřena. vstupenky nelze předem rezervovat.
cena 190 Kč dospělí nebo 150 Kč studenti/senioři
v den představení na místě cena 210 Kč dospělí nebo 170 Kč studenti/důchodci.


uvádí divadelní improvizační skupina bafni  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h

30 / čt / 19:00   il duetto - magdalena mikulová

[rezervuj vstupenky]
univerzitní soubor incognito (ergo sum) uvádí současné české drama, oceněné v minulých letech dvěma nejprestižnějšími cenami za původní dramatický text. přijměte pozvání do protektorátní prahy jakou neznáte z učebnic dějepisu, přestože vaši pradědečci ji tak zažili. pobavte se, poplačte si, bojte se a žasněte, čeho jsou lidé schopni, aby ukonejšili své srdce, dostáli slovu nebo jen.... přežili.

cena vstupenek: 120,-
uvádí incognito  ( pokladna otevřena od 17.00 do 20.00h